Фільтр по товарах

Фільтр по товарах

Производители

больше... меньше

Роздільна здатність

больше... меньше

Оптичний зум

больше... меньше

Цифрове збільшення

больше... меньше

Кут огляду, град.

больше... меньше

Позиціонування

больше... меньше

Тип підключення

больше... меньше

Роз'єми

больше... меньше

Iнтерфейс управління

больше... меньше

Відстеження руху

больше... меньше

POE

больше... меньше

Совместим с ОС Astra Linux

больше... меньше

Поддержка Us Coordinator

больше... меньше

Управляющий протокол

больше... меньше

Попередні налаштування

больше... меньше

Поддержка NDI

больше... меньше

Поддерживаемая частота кадров при разрешении 720p

больше... меньше

Поддерживаемая частота кадров при разрешении 1080p

больше... меньше

Поддерживаемая частота кадров при разрешении 2160p

больше... меньше

PTZ-камера

Сортувати за:

PTZ-камера як оптимальне рішення для ВКС

Якісне зображення - вирішальний фактор у роботі сучасної системи відеоконференцзв'язку. Широкі канали передачі даних, інноваційні алгоритми стиснення відео, потужні сервери - ефективність усіх цих дорогих підсистем може бути зведена нанівець через неправильно підібраного камери ВКС. Її вартість в контексті всього рішення, в общем-то, несуттєва і це як раз той випадок, коли невелика економія може обернутися повним розчаруванням від системи в цілому. Благо, сьогодні ринок пропонує безліч моделей - вибрати є з чого. Але, який тип рішення віддати перевагу? Як показує практика і аналіз багатьох проектів побудови систем відеоконференцзв'язку, оптимальним підходом є використання цифрової PTZ-камери.

PTZ і альтернативи

Опис основних переваг PTZ-камери міститься вже в самій розшифровці її назви - Pan-Tilt-Zoom можна перевести як дистанційне керування горизонтальних і вертикальних позиціонуванням, а також наближенням (тому PTZ-пристрій часто ще називають «поворотна камера»). Такий підхід необхідний для ефективного відображення учасників відеоконференції в переговорних кімнатах і конференц-залах, оскільки треба мати можливість не тільки показувати загальний план або крупно обличчя мовця, а й автоматично коректувати фокусування при переміщенні доповідача по залу. Адже головна перевага якісної системи ВКС і полягає в тому, щоб дати можливість людям відчувати себе так само природно, як і в умовах звичайного спілкування.

PTZ-камера для переговорної

Звичайно PTZ є не єдиним варіантом вирішення такого завдання є й інші, але всі вони мають ті чи інші недоліки, які не дозволяють рекомендувати їх в якості оптимальних саме для умов ВКС. Розберемо докладніше.

Найгрубішим підходом є використання системи з декількох камер (часто фіксованих або з ручним позиціонуванням), встановлених в різних точках залу - для кожної людини або групи. Цей метод є досить проблематичним з точки зору технічної реалізації, адже кожну камеру потрібно підключати до ПК або терміналу, що потребують додаткових портів з картами захоплення або зовнішніх мультиплексорів. Відповідно, бюджет проекту збільшиться пропорційно числу камер, але результат все одно буде не таким же ефектним як в разі використання поворотних моделей.

Ще один відомий варіант - використання стаціонарної кругової камери. В цьому випадку пристрій встановлюється в центр столу, а зображення, за допомогою спеціальних технологій зшивається в кругову панораму. Недоліки тут також очевидні - значні оптичні аберації, що вимагають спеціальних інструментів для компенсації, а також відсутність контакту очей між співрозмовниками (адже люди дивляться зазвичай на екран, а не в камеру). Ці проблеми можна вирішити, але вимагають додаткових зусиль або вкладень. Наприклад у компанії Polycom є рішення Centro, воно встановлюється замість столу переговорів і учасники конференції сідають навколо нього. Ідея цікава, але вартість системи починається від $ 50 тис.

У числі нових рішень, які позиціонуються як альтернатива традиційним PTZ-моделям є камери ультрависокої дозволу, оснащені сенсорами 4K. Такі моделі тільки почали виходити на ринок (їх пропонують, наприклад Cisco, Logitech) і вони досить непогано справляються з одним із головних завдань камери ВКС, яка полягає в забезпеченні великого плану особи доповідача. Досягається це шляхом виділення фрагмента зображення на сенсорі. Такий підхід називається ePTZ (електронний PTZ). У числі головних недоліків - обмежене поле дії (камера все ж фіксована), низька чутливість в порівнянні з оптикою PTZ-камер і досить висока вартість.

У підсумку, найефективнішим і тому популярним рішенням залишається використання традиційної PTZ-камери з фізичним приводом по осях для зміни повороту, нахилу і наближення. Така камера здатна показувати як весь зал цілком, так і особи окремих доповідачів до того ж зазвичай вона встановлюється таким чином, що для мовця природно дивитися в бік об'єктива.

Поворотні камери для ВКС - технічні нюанси

Відзначимо, що поворотні камери застосовуються не тільки в ВКС. Схожа технологія активно використовується і в системах охоронного відеоспостереження (СВН), де PTZ IP-камери дуже популярні. Але не варто ставити знак рівності між такими пристроями. Незважаючи на схожість підходу, технології, використовувані в камерах для відеоконференцзв'язку і СВН, істотно відрізняються, що пов'язано з відмінностями в спектрі вирішуваних завдань.

Швидкість передачі і якість відео.  У разі IP-камери для відеоспостереження цілком допустима відносно низька швидкість кодування відеосигналу - часто затримка, скажімо, в п'ять секунд не є проблемою. У той же час для відеозв'язку істотна і критична навіть затримка в півсекунди. Тому моделі для СВН можуть дозволити собі використання щодо повільних аналогових або Ethernet-інтерфейсів для передачі даних, а ВКС-камери підключаються по набагато більш швидкісних каналів USB 3.0 або HDMI (до речі, деякі виробники постачають моделі HDMI-роз'ємами власної розробки, куди додають також і харчування, щоб до камери під'єднувався всього один кабель).

Різниця також спостерігається і в такий параметр як кількість кадрів в секунду (FPS). У ВКС PTZ-камери цей показник обов'язково повинен підтримуватися на рівні 30-60 fps, щоб зображення на екрані виглядало натуральним і «живим». У той час як охоронної IP-камері для виконання більшості завдань цілком достатньо і 5 fps. Зверніть увагу - не важливо, чи йде мова про PTZ HD-камері або ж UltraHD-системі - якщо кадри оновлюються рідше, ніж за 1/30 секунди, якість сеансу відеозв'язку буде сприйматися як низьке, навіть при високому графічному дозволі.

Крім того, будь-яка PTZ-камера, оснащена інтерфейсом USB 3.0, забезпечується вбудованим апаратним кодувальником, що дозволяє їй самостійно стискати відеопотік, який транслюється в мережу. Така функція значно знижує навантаження на термінал ВКС. Є і більш досконалі рішення, наприклад, камери компанії Logitech підтримують можливість компресії відео взагалі без використання ЦП комп'ютера. Звичайно, для того, щоб повною мірою скористатися перевагами нових технологій, вони повинні підтримуватися також на рівні ПЗ, що використовується для організації ВКС. Хорошим вибором в даному випадку буде TrueConf Terminal - до незаперечних переваг даного програмного продукту відноситься, не тільки широка сумісність з новітніми моделями PTZ-камер, але і те, що він поширюється безкоштовно.

Вимоги до освітленості.  Робота в умовах низької освітленості - ще один важливий фактор. Камера для переговорної кімнати або конференц-залу повинна чітко передавати, різні дрібниці: відтінок і тон шкіри (люди ж повинні виглядати на екрані природно, «як у житті») при різних типах освітлення. Вимоги для охоронної камери тут набагато м'якше, їй досить передати чітке зображення об'єкта або обстановки без урахування колірних нюансів.

Особливості оптики.  ВКС-камери зазвичай забезпечуються об'єктивом з широким кутом огляду для охоплення якомога більшого числа учасників переговорів, а також для того, щоб люди розташовані близько до камери потрапляли в поле зору об'єктива, без необхідності наближення. Наслідком цього фактора також є і специфіка фокусної відстані об'єктива - у камер для СВН фокус, звичайно спрямований «в нескінченність». У поворотних моделях для ВКС зазвичай підбирається таке фокусна відстань, щоб була можливість охопити діапазон в межах від 1 до 10 метрів. Цього цілком достатньо для відображення як сидять попереду учасників, так і тих, хто знаходиться, скажімо, в кінці столу переговорів або на далеких рядах.

Час роботи і можливості управління.  Важливою особливістю PTZ-камер для ВКС є наявність механізмів захисту від перегріву та вигоряння, що дозволяє їм зберігати працездатність протягом довгого терміну, без ризику виходячи з ладу. Адже нерідко переговорні кімнати бувають задіяні кожен день протягом усього робочого часу.

Віддалене управління.  Зазвичай PTZ IP-камери управляються і налаштовуються за допомогою веб-інтерфейсу, моделі, призначені для ВКС повинні контролюватися за допомогою пульта управління. Відповідно, тут необхідна підтримка спеціальних протоколів UVC або VISCA / PELCO, що працюють по інтерфейсах RS 232/485. Це важливо, зокрема для вирішення задачі автонаведенія і автотрекинга.

Швидкість і надійність приводу камери. Цей параметр дуже важливий, адже PTZ-камера для ВКС повинна наводитися швидко і точно, причому зміна позицій може відбуватися багато разів протягом короткого часу. Відповідно, привід, який відповідає за позиціювання пристрою повинен бути надійним, довговічним, швидким і прецизійним (дані характеристики відчутно перевершують ті, які допускаються в разі PTZ-камер для відеоспостереження). Особливо важлива висока точність наведення при використанні наближення, оскільки в цьому випадку навіть мінімальне зміщення камери відчутно вплине на позиціонування людини в кадрі. 

PTZ-камера для конференцій

Щоб домогтися необхідних параметрів використовується кілька основних технологій позиціонування:

  • Механічна система (сервоприводи обертають шестерінки в основі камери). Класичний, найпоширеніший підхід, недоліком якого є відчутний звук при поворотах і часто недостатньо висока точність;
  • Гібридна система. В цьому випадку камери оснащуються механічним приводом і цифровим збільшенням. Недоліки ті ж, що і в попередньому випадку;
  • Електронний PTZ (ePTZ) - це, по суті, симуляція фізичного процесу наведення камери з дуже високою точністю позиціонування;
  • Магнітна технологія. На сьогоднішній день є і найбільш прогресивною з технічної точки зору. У цьому випадку спеціальний магнітний привід дозволяє направляти камеру безшумно і з дуже високою точністю. До недоліків можна віднести високу вартість, тому PTZ-камери з магнітним приводом використовуються тільки в найдорожчих ВКС-системах.

На практиці, в більшості випадків, оптимальним рішенням по співвідношенню ціни і якості є все ж моделі камер з механічним приводом. 

Тип кріплення.  Цей параметр також важливий. Сучасна камера для ВКС повинна мати можливість установки над будь-яким типом екрану - будь то ЖК-телевізор або спеціальна видеопанель. 

Якщо необхідно організувати систему відеоконференцзв'язку для переговорної кімнати або великого залу, то оптимальним рішенням, незважаючи на наявність альтернатив, тут буде використання однієї або декількох PTZ-камер. До технічних особливостей таких пристроїв, що роблять їх незамінними в своєму роді, належать такі якості як:

  • Висока швидкість обробки і передачі відеосигналу - без спотворень і затримок;
  • Дозвіл FullHD (UltraHD в найближчому майбутньому);
  • Наявність функції автонаведенія, автотрекинга, сенсора глибини (щоб відокремлювати говорить від фону) і т.д .;
  • Наявність високошвидкісних інтерфейсів підключення (USB 3.0, HDMI);
  • Ідеальна передача кольору навіть в умовах низької або мінливої ​​освітленості, а також якісне «живе» відображення картинки;
  • Спеціальні об'єктиви, оптимізовані для роботи в умовах; обмеженого простору переговорних кімнат і конференц-залів;
  • Особливий високошвидкісний прецизійний привід позиціонування камери ;;
  • Тривалий час безперервної роботи;
  • Спеціальний тип кріплення;
  • Сумісність з сучасними (в т.ч. безкоштовними) версіями ПЗ для ВКС.

Разом з тим, як показує практика, для отримання ідеальних характеристик відео найкращим варіантом буде використання не однієї, а двох PTZ-камер одночасно, особливо, якщо мова йде про досить великому залі або значній кількості учасників.

PTZ-камера для бізнесу

Як не зламати PTZ-камеру.

PTZ-камера для відеоконференцзв'язку - складний і досить крихкий механізм зламати який дуже просто. При цьому пошкодження камери внаслідок неправильної експлуатації не є гарантійним випадком у будь-якого виробника! Але, якщо дотримуватися всіх запобіжних заходів, то пристрій прослужить довгі роки і збереже всі ключові характеристики. Отже, чого ж не варто робити з камерою, щоб випадково її не зламати механізм позиціонування і не вивести з її ладу:

  • Не беріть камеру за об'єктив, якщо її треба перенести;
  • Не варто нахиляти об'єктив руками - вгору більш ніж на 90 ° і вниз понад 30 °;
  • Під час роботи або транспортування камери рекомендовано утримувати руками підставу.

І, звичайно ж, перед початком експлуатації варто уважно вивчити інструкцію до пристрою. Як не дивно, дотримання саме цього, цілком очевидному раді, рятує від більшості неприємностей в процесі користування будь-яким пристроєм - і PTZ-камери не виняток.